Jdi na obsah Jdi na menu
 


MČR A OM s námi

14. 11. 2009

 rok 2002

     8-11.8 Pardubice- MISTROVSTVÍ  ČR  V MILITARY- kde Tereza Polesová s Citem byli na 4 místě ( konkurence velká 23 poníků )

     4-6.10 MISTROVSTVÍ  ČR PONY VE SKOCÍCH  V Hradci Královém- ve velké konkurenci (95 poníků) jsme se dostali  až do hlavního nedělního kola . Mistrovství se jelo za bouřlivého počasí, byla to opět třídenní soutěž, se třemi koly , kde se udělovaly trestné body, do hlavního kola se dostali chvalitební ale na stupni vítězů stály výborní.

 

 rok  2003

4 - 6.7.. se konalo Mistrovství České Republiky v Military pony v Kolesách, kde se Tereza Polesová ( byla jednou z nejmladších účastníku) na Citovi umístila na pátém místě, a v otevřeném military na třetím místě. Petra Smékalová se umístila  na sedmém místě.Celkem se závodu zúčastnilo 26 koní z toho 11 dvojic vůbec nedokončilo, pro jeho obtížnost.

29-31.8. (poslední víkend prázdnin)si Terča zajela s Citem a Dianou, se kterými si splnila a vyjezdila kvalifikaci, zazávodit na  Mistroství České Republiky v parkurech do  Frenštátu pod Radhoštěm. Cit byl v kategorii A, Diana v kategorii B(o kategorii rozhoduje výška koně a stáří jezdce A je 122- 135 cm v KVH, B je 136-148cm v KVH, podle stáří jezdce se dělí na dvě kategorii děti od 8- 12 let a 13- 16 let. ) V pátek se jel parkur na styl kde se s citem umístila na čtvrtém místě a s Dianou rovněž tak(Cit i Diana jsou pravý sourozenci, akorát Cit je o dva roky starší a o 10 cm menší). V sobotu  se jeli dvě kola , v prvním kole se Terča umístila na obou koních na prvních místech, v druhém kole se jí méně dařilo a zkazilo ji možnost získat medailové místa. Třetí kolo se jelo v neděli, kde Tereza s Citem skončila na druhém místě a s Dianou na třetím místě. Celkově se s Citem umístila na čtvrtém místě z 19 koní( rozeskakovala se o třetí místo, ale o pár desetin sekund ji to nevyšlo) S Dianou jak jinak- se taky umístila na čtvrtém místě.

 

 rok  2004

26-27.6 se konalo v Rudné pod Pradědem Oblastní mistrovství - OM ve skocích , jeli se tam i normální parkury, jela pouze Tereza a ta jela ve třech kategoriích   s Lízou v kategorii ,,s”(nejmenší) V OM 3.místo v normálním parkuru 1. místo , s Citem kategorie ,,a” OM  i parkur vyhrála , s Dianou kategorie ,,b” se v OM umístila na 6. místě. OM se jelo ve dvou kolech, takže toho koníci i jezdci měli celkem dost.

27-29.8 se konalo MČR - Mistrovství České Republiky v Hradci Králové. Tereza jela ve dvou kategoriích kde jelo v každé kategorii kolem 20- ti koní. První den se jelo na styl, s Lízou získala 8. místo, s Citem 7.místo, Další dva dny se jelo samotné tříkolové MČR Tereza se s oběma koňmi držela pořád na prvních místech(byla vždy nejrychlejší),po třetím kole se jelo rozeskakování, Tereza šla do rozeskakování s oběma koňmi bez trestných bodů, bohužel s Lítou v rozeskakování shodila jeden skok což ji posunulo až na 6. místo, ale s Citem jela čistě a nejrychleji takže se stala Mistryní Republiky v kategorii dětí 8-12 let s koněm v kategorii ,,a”

18-20.6 ŽADLOVICE- jela se otevřená soutěž a Oblastní mistrovství -OM. Oblastní mistrovství bylo rozděleno na dvě věkové kategorie jezdců, kde Petra Smékalová a Petra Navrátilová byly v kategorii starší 13-16let. Tereza Polesová a Jan Odložil v mladší věkové kategorii 8-12 lel.Otevřenou soutěž i oblastní mistrovství vyhrála Petra Smékalová se Salinou, se Sagarem se umístila v otevřené sout. na 4 místě a v OM na 3. místě. Tereza Polesová s Citem se umístila  v otevřené sout. na 10 místě a v OM na 3. místě  a s Dianou se umístila otevřené sout. na 11. místě a v OM na 4. místě. Petra Navrátilová s Nissanem v otevřené soutěži na 12 místě. Jan Odložil s Blankou vyhrál oblastní mistrovství.

23-25.7se jelo v HUMPOLECI  MČR - Petře Smékalové a Salině  Mistrovský titul unikl pouze o kousek, získaly krásné druhé místo,(první místo a tím i mistrovský titul získal kůň Pyrgos z našeho chovu - což nás velice potěšilo) Tereza Polesová s Dianou získali 6.místo. Mistrovství se účastnilo kolem 28 koní. Petra Navrátilová a Jan Odložil skončily někde v první polovině.

 

 rok  2005

11.-12.6. bylo OBLASTNÍ MISTROVSTÍ  skoky v Dubicku a kvalifikace na MČR jela Tereza Polesová s Citem 2.místo. Tethys  bez umístění. Diana  OBLASTNÍ MISTROVSTÍ  4.místo,+kvalifikace 2.místo. Petra Přidalová s Likenem se stali Oblastními mistry ve své kategorii, kvalifikace 3.místo.

26-28.8.2005 Hradec nad Moravicí - MČR kvalifikaci pouze splnila Tereza Polesová s Dianou (starší

kategorie)a Petra Přidalová s Likenem (mladší kategorie)a Bohemianem Freyrem Je to těžká tříkolová soutěž s Terezou Polesovou a Dianou startovalo 22 soutěžících a skončila na 12.místě, s Petrou Přidalovou a Likenem 21 soutěžících a ta skončila na 11.místě, s Bohemianem Freyrem tuto soutěž nedokončila.

2-4.9.2005 se konalo MČR  v Kolesách Petra Smékalová se Salinou jako v loňském roce skončila na 2. místě, v otevřené soutěži na 1. místě a se Sagarem na 4. místě. Tereza Polesová se MČR nemohla zúčastnit, protože dva dny před odjezdem si její kůň Cit zranil nohu.

16-18.9.2005 bylo podzimní military v Žadlovicích,pony soutěž se hodnotila jako otevřená a OBLASTNÍ MISTROVSTVÍ.Petra Smékalová se Salinou vyhrála otevřenou soutěž a tudíž se stala i Oblastní mistryní.Tereza Polesová s Citem v otevřené soutěži získala 5. místo, v oblastním mistrovství 3. místo, s Dianou v  otevřené soutěži získala 7. místo, v oblastním mistrovství 5. místo.Petra Přídalová získala v mladší kategorii v oblastním mistrovství 3. místo. .  Kateřina Němcová s Irvinou ,Andrea Žváčková s Delmorou taktéž soutěž dokončily a nestáli v řadě poslední.

 

 

 rok  2006

22-24 září bylo podzimní military v Žadlovicích,pony soutěž se hodnotila jako otevřená a OBLASTNÍ MISTROVSTVÍ. Andrea Žváčková s Delmorou v otevřené soutěži se umístila na 2. místě, a stala se oblastní mistriní ve starších jezdcích. Tereza Polesová s Dianou v  otevřené soutěži získala 4. místo, v oblastním mistrovství 3.místo, s Durangem 5 a4.místo. Jela taky s Citem soutěž s velkými koňmi, která byla zároveň vyhodnocena jako Oblastní mistrovství dětí a získala 4. místo. Kateřina Kučerová s Irvinou v otevřené soutěži byly šesté a v Oblastním mistrovstí na druhém místě v mladších jezdcích. Petra Přídalová bohužel nemohla soutěž dokončit, kvůli nejezdeckému úrazu, jinak by stáli s Likenem taky ve vítězné řadě.Po této soutěži se jela pro začínají jezdce židličková, kde jela Hana Dostálová s Citem a taky si to jela vyzkoušet její mladší 7 letá sestřička Lenka Dostálová s Irsinou.

1 a 2 července bylo OBLASTNÍ  MISTROVSTÍ  skoky v Dubicku Tereza Polesová s Dianou na styl získala 5.místo a v OM také 5. místo,  Andrea Žváčková s Delmorou se nepodařilo umístit (ve starších) Kateřina Kučerová s Citem se stali Oblasními mistry ve své kategorii (v mladších)Petře Přidalové se před závodama zranil Liken a tak jela Om Na Bohemian Freyrevi a získala s ním 4. místo.

28-30.července- Mistrovství České Republiky Zduchovice za Prahou. Kvalifikaci se podařilo získat Petře Přidalové s Likenem a Kateřině Kučerové  Citem. První den se jezdilo na styl a holkám se vůbec nedařilo. A to je čekala další dva dny tříkolová soutěž!  V jejich kategorii jelo 22 nejlepších dvojic z ČR . Druhý den se jela dvě kola a holky  jely bez jediné chybičky  ostatních čistých dvojic ubývalo. Třetí den se jelo ještě jedno kolo ani jsme nedýchali, když jeli parkur a opět obě čistě. Celkem čistých bylo už jen 6 dvojic. Už šlo do tuhého !Mělo se jet rozeskakování, teď se muselo jet čistě a co nejrychleji, naše holky šli první a obě čistě.Petra měla o něco lepší čas, další dva koně shodily a mi jsme už věděli, že dovezeme domů medaile. Jela ještě jedna dvojice, bohužel jela taky čistě a o něco rychleji než holky. Ale i tak si odvezla Petra Přidalová s Likenem 2.místo a Kateřina Kučerová s Citem 3.místo.

Mimochodem byly tam i další dva koníci od nás co jsme prodali a domů si vezli také medaile.               

 rok  2007

15-17. června Žadlovice –oblastní mistrovství ve všestrannosti - Kateřina Kučerová získala v oblastním mistrovství 1. místo a v otevřené soutěži 1.místo, v židličkové také1.místo,  Andrea Žváčková v oblastním mistrovství 3.místo, Hana Hanáková získala v oblastním mistrovství 4. místo a v otevřené soutěži 6.místo,

30. června a 1. července Třeština Háj– oblastní mistrovství ve skocích a drezůře - Hana Dostálová 2.místo v oblastním mistrovství v drezůře + stříbrná medaile, 2. místo ve skocích, Lenka Dostálová 3.a 4.místo

10-12. srpna Pardubice – mistrovství ČR ve skocích a drezůře. Na toto mistrovství se kvalifikovali 4 dvojice Hana Dostálová s Citem ( skoky i drezůra), Lenka Dostálová s Likenem (skoky) , Barbora Podsklanová s Bohemian Freyrem (skoky), Kateřina Kučerová s Durangem(skoky ) V zahajovací soutěži na styl se nejlépe vedlo Lence Dostálové a Kateřině Kučerové obě získaly 5. místo. Jinak se nám moc ve skocích letos nedařilo, měli jsme nejmladší úcastníky, více jsme zvyklí skákat na písku, tam byla tráva. Každopádně tyto dvojice mají ještě hodně šancí v dalších letech. Jenom kvalifikace na mistrovství, není taky nejlehčí. Zato drezůra, které jsme se v minulých letech vůbec nevěnovali, až v letošním roce ji Začala jezdit Hana Dostálová s Citem nám přinesla velké potěšení. V Zahajovacím kole, získala tato dvojice 1. místo- byl to super pocit pro všechny! Po třídenním ježdění si tato dvojice vybojovala  2.místo a stříbrnou medaili.(taktéž v dalších letech mají velkou šanci )

14-16. září Žadlovice - mistrovství ČR ve všestrannosti. Zde jeli  Hana Dostálová s Citem a Kateřina Kučerová s Durangem v mladších jezdcích a Hana Hanáková s Irvínou ve starších jezdcích, kde byla hodně silná konkurence.Nejlépe se dařilo Hance Dostálové, která po třech dnech získala 2. místo a stříbrnou medaili (tuto soutěž jela teprve po druhé, ale koně měla velice zkušeného) Kateřina Kučerová by byla třetí, kdyby neskočila skok obráceně, ale bohužel za tuto chybu byla s mladým hřebcem vyloučena. Hana Hanáková na začátku sezóny vůbec nedoufala, že se zúčastní Mistrovství ČR, pro ni i nás byl velký úspech, že tuto soutěž dokončila a byla na 10 místě.

 

 rok  2008

7-8.června Trojanovice oblastní mistrovství ve skocích a drezůře – naše nejúspěšnější závody v tomto roce

v zahajovacím skákání se nejlépe dařilo Ince Saparové s Delmorou 3.místo, oblastní mistrovství v jedné kategorii vyhrála Bára Podsklanová s Bohemian Freyrem, v další kategorii vyhrála Hanka Dostálová s Citem,v té samé kategorii byla ještě Marsela s Bárou Podsklanovou na šestém místě a  Delmora s Inkou Saparovou  na sedmém místě z 13 soutěžících, a ještě v další kategorii byla Monika Dudová s Irvínou třetí , na závěr se jeli ještě nějaké soutěže, jednu vyhrála Saparová Inka s Delmorou, Hanka Dostálová s Citem 5. místo, v další Bára Podsklanová s Freyrem 2.místo a Lenka Dostálová s Irsinou 5. místo. Zároveň se jelo oblastní mistrovství v drezůře kde se Hanka Dostálová s Citem umístila na druhém místě.

20-22. června Žadlovice –oblastní mistrovství ve všestrannosti – v mladších dětech  OM vyhrála Hanka Dostálová s Citem, Monika Dudová s Irvínou skončily na 4.místě, Bohemian Freyr s Bárou Podsklanovou na 5.místě, ve starších dětech Hanka Hanáková s Durangem 2. místo, Petra Přidalová s Lukem na 4. místě, Vladimír Sapara s Dianou na 5. místě

8-10. srpna Frenštát pod Radhoštěm– mistrovství ČR ve skocích a drezůře. Na toto mistrovství se u nás rekordně kvalifikovalo 7 dvojic Hana Dostálová s Citem ( skoky i drezůra), Lenka Dostálová s Irsinou (skoky) , Barbora Podsklanová s Bohemian Freyrem a Marselou (skoky), Inka Saparová s Delmorou (skoky), Monika Dudová s Irvínou (skoky) a Vojta Hanák s Likenem (skoky), nejlépe se nám dařilo v zahajovacích soutěžích,  Vojta 1. místo, Lenka 2. místo, Inka 4. místo, Bára 5. místo, Hanka v drezůře 3. místo, v samostatném mistrovství se nám už tak nedařilo.

28-29.října Pardubice - mistrovství ČR ve všestrannosti. Zde jeli  Hana Dostálová s Citem  a Bára Podsklanová s Bohemian Freyrem v mladších jezdcích . Obou dvojicím se nedařilo, ani jedna soutěž nedokončila (bylo nepěkné počasí, děti museli vstávat v 5 hodin aby v šest už mohli jezdit), každopádně celou tuto soutěž dokončili pouze 2 dvojice , takže bronzovou medaili nikdo nezískal to se ještě v historii tohoto sportu myslím nestalo. Hana Hanáková s Durangem a Petra Přidalová s Lukem ve starších jezdcích, kde byla hodně silná konkurence. Obě dokončili Hanka na 8. místě Petra na 13. místě

 

 

 rok 2009

13.06.Rudná-Obastní Mistroství drezura – Hanka Dostálová  se Silberlocke 1. místo a v zahajovací soutěži také  1.místo, Lenka Dostálová  s Citem 3.místo v zahajovací 1. místo       

20-21.06.2009 Žadlovice Obastní Mistroství -podkova- všestrannost – mladší děti -titul oblastní mistr získala Hanka Dostálová s Citem, Bára Podsklanová  s Del Aifrem 6.místo, Inka Saparová s Delmorou 7.místo, Lenka Dostálová s Irsinou 9.místo , ve starších dětech získala Monika Dudová s Durangem krásné druhé místo a stříbrnou medaili.        

13.06.Rudná-Obastní Mistroství drezura – Hanka Dostálová  se Silberlocke 1. místo a v zahajovací soutěži také  1.místo, Lenka Dostálová  s Citem 3.místo v zahajovací 1. místo       

20-21.06.2009 Žadlovice Obastní Mistroství -podkova- všestrannost – mladší děti -titul oblastní mistr získala Hanka Dostálová s Citem, Bára Podsklanová  s Del Aifrem 6.místo, Inka Saparová s Delmorou 7.místo, Lenka Dostálová s Irsinou 9.místo , ve starších dětech získala Monika Dudová s Durangem krásné druhé místo a stříbrnou medaili.        

21. - 23.08. Zduchovice MČR  skoky a drezura První den v zahajovacích soutěžích ve skocích se

nejlépe vedlo Lence Dostálové s Irsinou a Ince Saparové s Delmorou obě dvě získaly první místa ve svých kategoriích, Bára Podsklanová získala s Del Aifrem 6. místo, v drezuře Hanka Dostálová

získala také se Silberlocke v zahajovací soutěži 1. místo,v samotném mistrovství se nejlépe jak mohlo vedlo Hance Dostálové s Cindarellou stali se MISTŘI ČR ve skocích, ostatní také zabojovali a všichni  se umístili v polovině soutěžících. Po dlouhé době se kvalifikovala i dvojice do nejtěžší kategorii a to Monika Dudovoá s Durangem ve skocích i ti velice dobře dokončili.

18.-20. 09.Žadlovice  MČR   všestrannost–nejlépe se vedlo Monice Dudové s Durangem získali 3 medailové místo ve starších dětech,v mladších Hanka Dostálová s Citem skončili na 5. místě, Lenka Dostálová s Irsinou na 7. místě

26-27. 09.Trojanovice -Oblastní Mistrovství Severní Morava + Slezsko - skoky – medaili za 3. místo získala Lenka Dostálová s Irsinou, Bára Podsklanová získala s Likenem 4. místo, Dále se v otevřených soutěžích umístili Monika Dudová s Durangem na 3. místě, Hana Dostálová se Silberlocke na 5. místě, Vladimír Sapara s Tethys na 4. místě , Bára Podsklanová 2x na 5. místě