Jdi na obsah Jdi na menu
 


Informace o činnosti Pony klubu Olešnice za rok 2009

24. 11. 2009

Informace o činnosti Pony klubu Olešnice za rok 2009

 

      Již několik roků, na konci chovatelské i sportovní sezony skládáme účty za uplynulý rok. V prosinci na výroční schůzi si probereme, kde se nám dařilo a kde méně. Dáme si na příští rok další předsevzetí a tím si myslím, že potahujeme laťku čím dál výš.

  Tak jako v minulých letech se nám zase pozměnila členská základna. Někteří z různých důvodů odejdou, ale zase přijdou od jinud další, nebo úplně nový začátečníci. Členů je tedy zhruba stále stejně. V současné době je 6 dospělých 26 dětí.                  

Chovatelské akce na kterých se náš Klub také podílel :

09.04 se konal svod klisen a zápis do plemenných knih ČSP na Olešnicích – zúčastnilo se pouze 6 klisen,

nejlépe byla hodnocená Esence 8,5b majitel PRO- SOLO Břidličná,

druhá Trinity 8,25b – Strnadlová Lucie

třetí Irv Basika 7,75b- Sovová jitka

čtvrtá Irs Adis 7,62b- Jašek Jaroslav

pátá Misera 7,25b- Hanáková Hana

Viktorie 7,25b- Václavík Jáchym

14.08 se konala licentace a výběr hřebců do chovu. Celkem bylo předvedeno 5 hřebců. (jeden hřebec byl také od nás, byl dobře hodnocen, jeden se do chovu nedoporučil.)

15.08 se konal již sedmý ročník chovatelské výstavy a přehlídky koní ČSP. Výstava byla dobře připravena, bylo předvedeno 36 poníků. (Posuzovatelé byli ing.Jan Pelar-ředitel hřebčína Písek, Blahoslav Políček- tajemník asociace SCHK, ing. Stanislav Hošák- bývalý inspektor chovu koní, v současné době předseda svazu chovatelů ČSP) tato komise byla velice fundovaná a myslím že i spravedlivě rozhodovala za což jim patří poděkování.Odpoledne se pořádali sportovní disciplíny. Poprvé v letošním roce jsme uspořádali vozatajskou soutěž, kterou organizoval pan Aleš Fiala- člen rady. Závodilo 9 dvojic, kde se zúčastnili i 3 dvojice dětí, mezi nejmladší jezdce patřila také Lenka Dostálová 10roků s koňmi Cit a Liken(která získala cenu za nejstylovějšího jezdce). Vozatajskou soutěž vyhrál pan Aleš Fiala, po vozatajské soutěži následovali skokové závody a jízda zručnosti.

 Naše letošní jezdecké dvojice :

Celkem zajeli 183 startů, z toho získali 21x 1.místo, 16x 2.místo,  16x 3.místo, 17x 4.místo,

17x 5.místo, celkem umístění 87x, úspěšnost 47,54%

     Hana Dostálová (12 let) – klisna Cindarella(14 let), a Silber Loske(12 let), valach Cit (15 let)

Celkem zajeli 37 startů, z toho se umístili do 5.místa 18x,

      Lenka Dostálová (10 let) –, klisna Irsina (6 let), valach Cit (16 let)

Celkem zajeli 29 startů, z toho se umístili do 5.místa 16x,

      Barbora Podsklanová (11 let) - hřebec Del Aifr 4 roky) , valach Liken (9 let)

Celkem zajeli 42 startů, z toho se umístili do 5.místa 22x,

      Inka Saparová ( 11let) klisna Delmora (8 let)

Celkem zajeli 23 startů, , z toho se umístili do 5.místa 11x,

    Vladimír Sapara (15 let  )- klisna Tethys (19 let)

Celkem zajeli 20 startů, z toho se umístili do 5.místa 3x,      

     Monika Dudová (13 let)- hřebec Durango (7 let)

Celkem zajeli 32 startů, z toho se umístili do 5.místa 17x,

Kde jsme se účastnili závodů  :

(většinou jsme jezdily ve velkém počtu 6-10 našich startovních dvojic ) proto budu psát jen naše největší úspěchy. Dvojice může startovat ve dvou soutěží, proto mohou být stejné výsledky.

 

08.03. Frenštát pod Radhoštěm – hala- jely zde pouze tři dvojice, ale i tak první závody začaly úspěšně. Bára Podsklanová získala s Likenem dvě 3.místa s Freyrem 4. místo a Monika Dudová s Durangem získala 1. a 2. místo.

28.03. Trojanovice – hala – zde se účastnilo sedum dvojic, nejlépe se vedlo  Lence Dostálové s Cindarelou 2.místo, Monice Dudové s Durangem 6. a 7. místo a Barboře Podsklanové s Likenem, 4.místo, Dále zde jeli Hanka Dostálová s Citem, Bára Podsklanová S Freyrem, Vladimír Sapara s Tethys a Inka Saparová s Delmorou.

04.04. Třeština Háj – Hobby závody – jelo zde 9 dvojic, nejlépe se dařilo v prvním závodě Lence Dostálové s Citem, která získala 1.místo, Bára Podsklanová s Likenem 2. místo s Freyrem 4. místo, Inka Saparová s Delmorou 3. místo, v druhém závodě se umístila Monika Dudová s Durangem na 2. místě, Hana Dostálová s Cindarellou na 5. místě

19.04. Třeština Háj – Hobby závody – jelo zde opět 9 dvojic, v prvním závodě se nejlépe dařilo Báře Podsklanové s Likenem 2. místo s Del Aifrem 3.místo, Lenka Dostálová s Citem získala 2x 4. místo, Hanka Dostálová s Cindarellou získala 2 a 4. místo, Vladimír Sapara s Tethys získal 3. místo, Monika Dudová s Durangem 5. místo

26.04. Trojanovice – jeli zde Bára Podsklanová  s Del Aifrem, získali v ZL 1. místo, s Likenem v L 4. místo, Dále se umístila Inka Saparová s Delmorou v soutěži S na 5. místě. Vladimír Sapara s Tethys a Monika Dudová s Durangem bez umístění

09.05. Hradec nad Moravicí - Bára Podsklanová  s Del Aifrem, získali v parkuru do 70cm. 2.místo, s Likenem v L 2. místo, Dále se umístila Inka Saparová s Delmorou v soutěži S na 1. místě. Monika Dudová s Durangem v L  4.místo , Lenka Dostálová s Irsinou získala v soutěžích L i S 5. místo. Vladimír Sapara jel prvně s klisnou Amálkou, ukázky do 40 a 50 cm, kdy se Amálce na to že jela prvně docela dařilo.

17.05. Rudná pod Pradědem – military, jeli zde od nás 4 dvojice, Monika Dudová s Durangem získali 1. místo, Lenka Dostálová s Citem 3. místo, Inka Saparová s Delmorou 5. místo,z celkového počtu 11 koní. Hance Dostálové s Cindarelou se moc nedařilo.

23.05. Sobotín – skoky - šampionát Olomouckého kraje – nejlépe se zde vedlo Báře Podsklanové s Likenem získali 4. místo, v otevřených soutěžích získala Bára Podsklanová s Likenem 1. místo, Inka Saparová s Delmorou 4. místo, Lenka Dostálová s Citem 5. místo

30.05 Třeština Háj – skoky-zde se nejlépe vedlo Monice Dudové s Durangem získali 2. Mésto, Bára Podsklanová s Likenem 4. místo

05.-07.06.  Šumperk-všestrannost – jel zde pouze Vladimír Sapara s Tethys

13.06. Hradec n. Moravicí  Monika Dudová  s Durangem získala dvě  4.místa, Inka Saparová s Delmorou 5. a 6.místo

13.06.Rudná-Obastní Mistroství drezúra – Hanka Dostálová  se Silberlocke 1. místo a v zahajovací soutěži také  1.místo, Lenka Dostálová  s Citem 3.místo v zahajovací 1. místo       

14.06. Třeština Háj – Byla Hanka Dostílová Cindarellou  na 2.místě s Silberlocke na 5. místě, Lenka Dostálová získala také 5. místo s Irsinou

20-21.06.2009 Žadlovice Obastní Mistroství -podkova- všestrannost – mladší děti -titul oblastní mistr získala Hanka Dostálová s Citem, Bára Podsklanová  s Del Aifrem 6.místo, Inka Saparová s Delmorou 7.místo, Lenka Dostálová s Irsinou 9.místo , ve starších dětech získala Monika Dudová s Durangem krásné druhé místo a stříbrnou medaili.

28.06. Třeština Háj jelo zde 7 dvojic, nejlépe si vedla Inka Saparová s Delmorou získala 2 a 3. místo, Bára Podsklaová s Del Aifrem 6 a 2. místo a Vladimír Sapara 3. místo

11.07. Trojanovice – jeli zde pouze Vladimír Sapara s Tethys a Inka Saparová s Delmorou  

18.07.Hradec n. Moravicí – zde jela pouze Hana Dostálová se svými klisnami a získala tu 2x druhé místo a třetí místo.

21. - 23.08. Zduchovice MČR  skoky a drezúra První den v zahajovacích soutěžích ve skocích se nejlépe vedlo Lence Dostálové s Irsinou a Ince Saparové s Delmorou obě dvě získaly první místa ve svých kategoriích, Bára Podsklanová získala s Del Aifrem 6. místo, v drezuře Hanka Dostálová získala také se Silberlocke v zahajovací soutěži 1. místo,v samotném mistrovství se nejlépe jak mohlo vedlo Hance Dostálové s Cindarellou stali se MISTŘI ČR ve skocích, ostatní také zabojovali a všichni  se umístili v polovině soutěžécích. Po dlouhé době se kvalifikovala i dvojice do nejtěžší kategorii a to Monika Dudovoá s Durangem ve skocích i ti velice dobře dokončili.

04-06.09.výstava Koně v akci v Pardubicích - na výstavě byl mladý hřebec Tristan a valach Cit, kteří se předváděli v zápřahu, jeli zde i vozatajský parkur a získali krásné druhé místo.

05.09. Pardubice  –skokové závody byly tu 4 dvojice Hanka Dostálová s Citem získala 1. místo, Inka Saparová s delmorou 3.místo, dále tu byla Monika Dudová s Durangem a Vladimír Sapara s Tethys

18.-20. 09.Žadlovice  MČR   všestrannost–nejlépe se vedlo Monice Dudové s Durangem získali 3 medailové místo ve starších dětech,v mladších Hanka Dostálová s Citem skončili na 5. místě, Lenka Dostálová s Irsinou na 7. místě

26-27. 09.Trojanovice -Oblastní Mistrovství Severní Morava + Slezsko - skoky – medaili za 3. místo získala Lenka Dostálová s Irsinou, Bára Podsklanová získala s Likenem 4. místo, Dále se v otevřených soutěžích umístili Monika Dudová s Durangem na 3. místě, Hana Dostálová se Silberlocke na 5. místě, Vladimír Sapara s Tethys na 4. místě , Bára Podsklanová 2x na 5. místě

03.10. Třeština Háj – veřejný trénink, jeli zde pouze Vladimír Sapara s Tethys 4.místo a Inka Saparová s Del Aifrem 5.místo

10.10. v Třeštině -Háji -Zkoušky základního výcviku jezdce -Vladimír Sapara na koni Tethys na velké koně a Vendula Rokytová se svou pony klisnou Sheenou – zkoušky na pony. Oba  účastníci zdárně zkoušku udělali.

 

Poděkování

 

      Poděkování patří všem, kteří jakýmkoliv příspěvkem ať již finančním nebo materiálním nám pomohli překonat tento rok. Jsou to :

Krajský úřad Olomouc, Městský úřad Litovel, Obecní úřad Bouzov, Česká jezdecká federace, ČSTV Olomouc, Stavební firma Tomek, Zemědělské družstvo Haňovice, Mohelnická zemědělská společnost, KDH – Bílá Lhota, Pila Bezděkov nad Třebůvkou ,Vladimír Sapara, Andrea Dostálová     

Bez jejich příspěvků by se nám asi vedlo dosti špatně, nevím jak bychom to všechno zvládali. Oslovili jsme i další subjekty a žádali od nich nějakou pomoc, ale bezvýsledně.

        Dále bychom také chtěli poděkovat všem členům , jak rodičům tak i dětem. I těm, kteří u nás končí a přestupují jinam, za práci a výsledky našeho klubu.

  Našim jezdcům za dobrou reprezentaci klubu, velkou píli a chuť závodit !

Závěrem chci popřát do nového roku všem členům, ale i ostatním, kteří nám pomáhali. Hodně štěstí, zdraví a veškeré pohody i nálady, na závodech dobré umístění a jízdy bez pádu.

 

 

Zpracovala :  Lucie Kosenková                                                

  Za Pony klub Olešnice:   Adolf Odložil